Tento web využívá k poskytování služeb, usnadnění použití, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním webu vyjadřujete souhlas s použitím cookies. Více informací naleznte v sekci "Jak nakupovat".

NOVINKY

arr3Lahodný nápoj KombuchaKombucha, co to vlastně je? Někdo možná ví, někdo něco zaslechl a někdo o tom naopak nikdy... arr3Změna otevírací dobyVážená zákazníci, kamenná prodejna v Mostě je otevřena PO - PÁ od 8:00 do 16:30 hodin. Platí i pro...


Lahodný nápoj Kombucha

Kombucha, co to vlastně je? Někdo možná ví, někdo něco zaslechl a někdo o tom naopak nikdy neslyšel.

 

Všeobecně lze říct, že kombucha je lehce perlivý/šumivý fermentovaný nápoj, který se skládá z oslazeného čaje, buď zeleného nebo černého. Pojem fermentovaný znamená, že nápoj prošel tzv. fermentováním, což je proces, který spočívá v kvašení pomocí bakterií a kvasinek. Kombucha se může vyrábět pomocí 2 fází fermentace.

 

Při první fázi kvašení ubývají cukry a zvyšuje se podíl kyselin. Samozřejmě doba kvašení má vliv na podíl kyselin. Zároveň dobu kvašení lze ovlivnit několika způsoby, např.: poměrem čaje a tloušťky kombuchy, teplota a chuť, kterou požadujeme, protože někdo radši sladší chuť a někdo zase kyselejší. Hotový nápoj je ideální nalít do lahví a skladovat v lednici, aby se nezkazil.

 

Pokud byste si rádi kombuchu vylepšili, je to možné pomocí sekundární fermentace neboli druhé fáze kvašení, která probíhá zcela bez vzduchu. Poté už se v představivosti meze nekladou a chuť si můžeme vytvořit v podstatě jakoukoliv. Můžeme přidat šťávu, džus, bylinky či ovoce a pro sladší chuť můžeme obohatit cukrem nebo jiným sladidlem.

 

V naší nabídce naleznete hned několik druhů a značek tohoto nápoje. Setkáte se nejen s klasickou typickou chutí kombuchy, ale můžete u nás vyzkoušet i ananasovou příchuť!

 

Snad Vás tento článek obohatil a kombuchu určitě vyzkoušíte. Nezapomínejte však na to, že pokud jí zkoušíte poprvé, nesmíte to hned s jejím požitím přehánět. Začínejte po malých dávkách, aby si Vaše tělo, tedy v tomto případě hlavně Vaše střeva zvykla na nové bakterie, které se v kombuche nachází.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Druhy bezlepkové mouky

04.01.2023

Kokosová mouka BIO Kokosová mouka je vysušená a vylisovaná kokosová dužina, která se rozemele najemno. Někdy...

Ekologické čistící prostředky

19.12.2022

Na českém trhu dnes již existují zvláštní čisticí prostředky pro každý kout naší domácnosti, ale znáte...

Které sladidlo je nejzdravější?

19.12.2022

Většina z nás sladíme. Ovšem podle čeho si vybíráme konkrétní produkt? Řídíme se kvalitou a nebo se necháváme...

Mandle plné benefitů jako ideální svačinka při hubnutí

15.10.2022

Mandle. Oříšek, který asi všichni znají, patří právě mezi ty nejoblíbenější. Ale víte, kde a jak se pěstuje...

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MmEwZ